U Foči je juče održano Prvenstvo Republike Srpske za pionire i nade u karateu na kome su takmičari iz Kluba borilačkih sportova Trebinje osvojili 13 medalja i to jednu zlatnu, sedam srebrnih i šest bronzanih.

Zlatnu medalju je osvojila Anastasija Koprivica, pionirka u konkurenciji do 44 kilograma.
Srebrne medalje su osvojili ekipa u borbama muške nade (Rastko Spaić, Aleksandar Bošnjak, Matija Krunić i Stefan Albijanić), Jana Vujović pionirka -37 kg, Marko Perišić pionir -45 kg, Aleksa Vuletić pionir –50 kg, Radomir Butulija pionir –37 kg, Rastko Spaić nade –42 kg i Aleksandar Bošnjak nade +52 kg.
Bronzanim medaljama su se okitili Jelena Čičković pionirka –34 kg, Stevan Drapić pionir –35 kg, Aljoša Ćurić nada +52 kg, Matija Krunić nada –50 kg, Stefan Albijanić nada +52 kg i Ekipa pionirke (Anastasija Koprivica, Ivana Cvijetić, Jelena Čičković i Jana Vujović).
U ovom klubu smatraju da su krajnje čudnim suđenjem oštećeni u nekoliko finalnih mečeva.
Na ovom takmičenju je nastupilo 36 klubova sa 420 takmičara.
Krajem mjeseca se održava Prvenstvo BiH, a već u subotu Klub borilačkih sportova Trebinje će nastupiti na međunarodnom turniru u Danilovgradu.