Najbolja predstava je „Jedan dan sa familijom Kiš“

Najbolja predstava je „Jedan dan sa familijom Kiš“

Nagrađeni festivlci30.07.2010. Trebinje - Prema odluci stručnog žirija, Zlatnu masku za najbolju predstavu u cjelini na 53. Festivalu festivala dobila je predstava „Jedan dan sa familijom Kiš“ u izvođenju Dramskog amaterskog studija Centra za kulturu „Vojislav Bulatović – Strunjo“ iz Bijelog Polja. Ovom pozorištu, odnosno Draganu Koprivici, pripala je i zlatna maska za režiju. Žiri publike za najbolje ostvarenje u cjelini proglasio je „Paklenu pomorandžu“ u izvođenju Pozorišne grupe „Teatar 5“ iz Beograda za koje je teskt napisao Entoni Bardžis, a režiju potpisao Zoran Rakić.

„Predstava „Jedan dan sa familijom Kiš“ se u ovogodišnjoj selekciji festivala izdvojila sa svojim osnovnim elementima umjetničkog djela, od promišljenosti pri izboru teme dramskog teksta, otvorene strukture i realizacije u svim komponentama predstave,“ rečeno je u obrazloženju stručnog žirija koje je pročitao Slavko Milanović, dramatrug iz Narodnog pozorišta Beograd.

Pored njega, stručni žiri sačinjavali su Dragan Jakovljević, reditelj Pozorišta "Joakim Vujić" iz Kragujevca i Mirko Vlahović, glumac Crnogorskog narodnog pozorišta u Podgorici.

Zlatnu masku za najboljeg glumca festivala dobio je Marko Ristivojević za ulogu Aleksa u predstavi „Paklena pomorandža“ u režiji Zorana Rakića Pozorišne grupe „Teatar 5“ iz Beograda. Zlatna maska za najbolju žensku ulogu pripala je Slađani Bubanji za ulogu majke Milice u ostvarenju „Jedan dan sa familijom Kiš“.

Zoran Rakić dobio je Zlatnu masku za najbolju scenografiju, dok je Zlatnu masku za najbolju kolektivnu igru osvojilo Hrvatsko amatersko kazalište iz Travnika za ostavrenje „Family“, čiji je kostimograf Renata Ignjić dobila Zlatnu masku za najbolje kostime.

Festiva festivala

Zlatnu masku za najbolju originalnu muziku ove godine žiri nije dodijelio nikome.

Zlatne maske za najbolju epizodnu mušku, odnosno žensku ulogu dobili su Jusuf Bajramspahić za ulogu oca Edvarda u predstavi „Jedan dan sa familiojm Kiš“, te Anđelija Rondović za ulogu Marte u predstavi „Profesionalac“ Kolašinskog amaterskog pozorišta.

Diplome festivala dobili su Ante Bilić scenarista i režiser predstave „Family“ Hrvatskog amaterskog pozorišta iz Travnika, te Željko Milošević, režiser ostvarenja „Policajci“ Gradskog pozorišta iz Trebinja, te mladim glumcima Eni Naumović, za ulogu kćerke u predstavi „Jedan dan sa familijom Kiš“ i Andreju Pipoviću, tumaču likova Pita i Igija u komadu „Paklena pomorandža“.

M.S.

Izrada web sajtova po najpovoljnijim cijenama. Popunite besplatni formular za procjenu cijene za izradu vašeg web sajta ili nas posjetite u ulici Preobraženskoj bb (zgrada Jahorina osiguranja). 
 

Prognoza
TV program
mojtv.hr - kompletan tv program