ambasadorka- spanije (1).jpg

Gradonačelnik Trebinja Mirko Ćurić, danas je u gradskoj upravi, razgovarao sa amabasadorom Kraljevine Španije u BiH Marijom Molina Alvares de Toledo.

Kako je saopšteno, nakon njene prve službene posjete Trebinju, razgovarali su o značajnim projektima iz oblasti energetike, poljoprivrede i turizma.

Gradonačelnik Trebinja Mirko Ćurić je istakao da su gostima predstavili dosadašnje rezultate rada, strateške ciljeve, ističući da je svih prethodnih godina, saradnja sa Španijom bila odlična.

Naveo je da bi za mjesec dana trebalo da uslijedi i bratimljene jedne španske lokalne zajednice sa gradom Trebinjem.

„Mi smo i do sada imali podršku Španije kroz razne projekte, da li je to bilo vodosnabdijevanje, navodnjavanje, podrška školama, kulturnim događajima. Smatramo da će u narednom periodu biti još više ojačane te veze i saradnja jer prostora ima. Dobili smo konkretan zadatak da procijenimo, koja je to regija ili lokalna zajednica sa kojom bismo mogli da se pobratimimo, da učestvujemo u raznim programima i da apliciramo za određene sredstva. Sve to ćemo precizirati u narednih mjesec dana i krenuti u konkretnu realizaciju“, naveo je Ćurić.

On je dodao da je Španija, kao druga zemlja u svijetu po broju posjetilaca, kao prva po proizvodnji maslinovog ulja te istaknuta u razvoju vinarstva, odličan saradnik u oblastima koje su značajne i za razvoj Trebinja.

Marija Molina Alvares de Toledo je zahvalila na prijatnom dočeku istakavši da je raduje što postoji otvorenost saradnje Trebinja sa brojnim opštinama u Španiji.

„Razgovarali smo o saradnji u oblastima energije, poljoprivrede i turizma. Vjerujem da imamo puno potencijala za razvoj saradnje. Nadamo se da ćemo uspjeti da razvijemo različite projekte koji će biti od koristi Trebinjcima i španskim građanima i raspoloženi smo da to podržimo“, navela je ona.