BOG TENISA! Đoković izdominirao u finalu Rolan Garosa i slavio sa 3:0

Najbolji na ovogodišnjem Rolan Garosu, najbolji u istoriji tenisa. Novak Đoković se u finalu turnira sastao sa Kasperom Rudom, slavio u setovima sa 3:0 i ispisao istoriju postavši prvi igrač "bijelog sport" koji je osvojio 23 Grend slem naslova, pretekavši tako i Rafu Nadala koji u svojim vitrinama ima 22 takva pehara.

18.23 - GOTOVO JE! Istorija je ispisana. Novak Đoković je jedini muški teniser sa 23 Grend slem titule. Srbin je pokorio Rolan Garos, pokorio je teniski svijet, pokorio je sportsku planetu svojim postignućem.

18.16 - Novi gem, novi egal. Srbin je vratio rezultat na 5:5 u trećem setu.

18.12 - Vođstvo Ruda i egal su obilježili ovaj set, trenutno je 5:4 za Kaspera koji je nekako uspio izvući gem od Đokovića.

18.07 - Đoković ne odustaje od trećeg sete, niti od trijumfa, niti od ispisivanja istorije. Trenutno je 4:4 u gemovima.

18.01 - Opet je Norvežanin dođšao u prednost, sada je 4:3 ali neće Novak dozvoliti da to dugo još ostane tako.

17.57 - Nevjerovatno smireno igra Novak, te lagano stiže do izjednačenja od 3:3 u gemovima.

17.54 - Opet ne Rud prešao u gemovsku prednost, vođstvom od 3:2 u trećem setu.

17.49 - Prednost Kaspera nije dugo trajala, Novak je opet uveo meč u egal, bilo je 2:2.

17.42 - U trećem setu se razigrao Novakov protivnik i uspio da dođe do prednosti od 2:1 po gemovima.

17.36 - Norveški teniser odbija da se preda pa je tako došao na 1:1 po gemovima u trećem setu.

17.25 - Borio se Kasper pri kraju drugog seta, ali jednostavno nije imao dovoljno snage i iskustva da spriječi Novaka da povede sa 2:0.

17.22 - Rud je opet napravio bolju seriju i uspio smanjiti na 5:3 po gemovima u drugom setu.

17.15 - Nije uspio Rud da zaustavi Đokovića u osvajanju petog gema u okviru drugog seta finalnog meča na ovom Grend slem turniru.

17.09 - Uspio je Kasper da smanji prednost Đokovića na 4:2 u gemovima, u toku drugog seta na Rolan Garosu.

17.04 - Srbin je podigao tempo igre u višu brzinu i krenuo žargonski rečeno "mljeti" Norvežanina. Sada je 4:1 za Đokovića po gemovima, u drugom setu.

16.53 - Đoković je uhvatio svoj ritam, preporodio se u toku igre i lagano osvojio drugi gem u drugom setu.

16.44 - Savršen početak drugog seta za Đokovića. Srbin je za 10 minuta igre poveo u gemovima sa 1:0, rutinski.

16.33 - Novak je u taj-brejku pokazao zašto važi za jednog od najboljih ikada u tenisu, te je uspio slomiti otpor mladog Norvežanina i povesti sa 1:0 u setovima. U taj-brejku je dobio 7:1 Norvežanina. Prvi set je trajao 81 minut

16.25 - Đoković je izborio taj-brejk rezultatom 6:6 po gemovima, u prvom setu finala Rolan Garosa.

16.22 - Norveški teniser je odlučan da ne dozvoli Srbinu osvajajnje prvog seta u finalnom meču. Trenutni rezultat po gemovima je 6:5 za Ruda.

16.16 - Đoković je uspio izjednačiti na 5:5 po gemovima, u prvom setu.

16.12 - Vodi se žestoka borba u finalu Rolan Garosa, a norveški teniser ne popušta Srbinu. Trenutno je 5:4 za Kaspera koji zaista dobro odolijeva Noletovim napadima.

16.04 - Srbin je uspio da se otrgne sporog ritma sa početka meča i zaigrao sjajno te izborio izjednačenje. Sada je 4:4 po gemovima.

15.54 - Đoković polako ali sigurno pronalazi svoj tempo. Srbin je dobio svoj treći gem i ide ka izjednačenju u meču.