Redovna isplata prava na dodatak na djecu, prava na materinski dodatak, prava na pomoć za opremu novorođenčeta, prava na pronatalitetnu naknadu za trećerođeno i četvrtorođeno dijete i prava na naknadu roditelju-njegovatelju ili njegovatelju za mjesec januar 2026. godine počinje danas.
Januarska isplata dodatka na djecu obuhvata 17.260 djece, odnosno 10.105 korisnika/roditelja, za prvo, drugo, treće i četvrto dijete, kao i za djecu vulnerabilnih kategorija. Za isplatu ovog prava obezbijeđeno je ukupno 2.622.735,78 KM, saopšteno je iz Fonda za dječiju zaštitu Srpske.
Materinski dodatak
Materinskim dodatkom za mjesec januar obuhvaćeno je ukupno 3.499 majki/porodilja, a za isplatu ovog prava izdvojeno je 1.420.594,00 KM.
Pronatalitetna naknada
Danas počinje i isplata prava na pronatalitetnu naknadu za trećerođeno i četvrtorođeno dijete. Pravo na pronatalitetnu naknadu ostvarila je 141 majka/porodilja, odnosno 106-oro trećerođene i 38-oro četvrtorođene djece. Za isplatu ovog prava izdvojeno je 80.700,00 KM.
Pomoć za opremu novorođenčeta
Za isplatu prava na pomoć za opremu novorođenčeta izdvojeno je 274.500,00 KM za 542 porodilje/majke, odnosno 549-oro djece/novorođenčadi.
Naknada roditelju-njegovatelju ili njegovatelju
Isplatom za mjesec januar 2026. godine za pravo na naknadu roditelju-njegovatelju ili njegovatelju izdvojeno je ukupno 300.111,00 KM.
Kako ostvariti pravo
Obavještavaju se korisnici da se za ostvarivanje prava mogu obratiti poslovnicama Javne ustanove Javni fond za dječiju zaštitu, u mjestima u kojima imaju prebivalište.

Napišite svoj komentar!