Košarkaši „Leotara“ zabilježili su i drugu pobjedu na gostovanjima ove sezone – tim Mira Vukoja večeras je slavio protiv fenjeraša „Vogošće“ rezultatom 84:93, u susretu 10. kola Lige 12 Prvenstva BiH.

Protiv ekipe bez ijedne prvenstvene pobjede, Trebinjci su već nakon prvog perioda imali dvadeset poena prednosti, a na poluvremenu i +28.

Nastavak je pripao domaćoj ekipi, koja treću četvrtinu rješava u svoju korist sa ubjedljivih 32:11.

Nedovoljno za potpuni preokret, a Vogošćani ni u posljednjem periodu nisu mogli više - od časnog poraza, koji je na kraju iznosio 9 poena razlike.

Najbolji u trebinjskom sastavu i večeras su bili Marko Rikalo sa 20 poena uz 5 asistencija i Vladimir Aleksić sa „dabl-dabl“ učinkom: 17 poena i 10 upisanih skokova.

„Leotar“ je poslije ovog kola četvrti na tabeli Lige 12 - sa sedam pobjeda, tri poraza i 17 uknjiženih bodova. U narednom kolu u Trebinje stiže lider na tabeli ekipa „Širokog“.