hn-za naslovnu.jpg

"Herceg Novi zove – fešta, sunce, more" slogan je pod kojim će se od 14. februara do 2. marta održati 56. Praznik mimoze u Herceg Novom. Tokom 15 dana održaće se više od 50 pučkih, kulturnih, gastronomskih, dječijih i sportskih programa koji će uz odličnu zabavu najaviti dolazak proljeća.

Iz Turističke organizacije Herceg Novi za portal Trebinje Danas kažu da će festival svečano biti otvoren u petak, 14. februara, uz tradicionalnu povorku mažoretkinja, Gradske muzike, Mjesne muzike Đenović, trombonjera i članova "Maškara" koji će prošetati od Škvera do Igala. Na velikoj bini u Igalu održaće se koncerti regionalnih muzičkih diva Ane Bekute i Hanke Paldum.

mimoza-hn.jpg

BOGAT PROGRAM TOKOM FESTIVALA

Subota, 15. februara, donosi tradicionalno najposjećeniji događaj – Berbu mimoze, uz Feštu od mimoze, ribe i vina duž hercegnovske rivijere. Posjetioce će zabavljati Goca Tržan, Isak Šabanović i Novske klape, dok će uveče u Institutu Igalo biti priređen veliki maskenbal uz hitove Indire Levak (ex Colonia). Oni koji ne budu na balu moći će da uživaju u koncertima Garavog sokaka i Goce Tržan na otvorenom u Igalu.

koncert-hn.jpg

Iz TO Herceg Novi za naš portal najavljuju da već prvog vikenda praznika očekuju preko 30 hiljada posjetilaca.

„Interesovanje za ovogodišnje izdanje festivala posvećenog žutom cvijetu je zaista veliko. Već su svi kapaciteti objekata koji su otvoreni tokom zimske sezone bukirani za prvi vikend 56. Praznika mimoze a što se tiče posjećenosti, prvog vikenda praznika očekuje se da će događajima prisustvovati preko trideset hiljada posjetilaca. Tradicionalno je najposjećenija Fešta od mimoze, ribe i vina, ali i maskenbali kao i koncerti regionalnih muzičkih zvijezda“, navodi Natalija Terzić ispred TO Herceg Novi.

Nedelja 16. februar, biće u znaku atraktivnog takmičenja u piciginu na plaži Rafaelo, uz nastup Ansambla Toć, dok će u večernjim satima koncert na platou u Igalu održati Marko Louis.

praznik-mimoze-naslovna.jpg

Novitet u programu je Bokeška ulica, prvo takmičenje u spremanju pašta šute koje će se održati u ponedjeljak, 17. februara, na Škveru.

„Tokom drugog vikenda, 22. februara, biće održan VIII Međunarodni karneval, sa defileom brojnih karnevalskih grupa od parka Titove vile do platoa u Igalu. U večernjim satima održaće se maskenbal na otvorenom i koncert Hari Mata Harija, dok je za 21. februar zakazano otvaranje Salona vina u hotelu Lazure. Festival će upotpuniti i dječiji maskenbal 23. februara u Institutu Igalo“, objašnjava Terzić za naš portal.

Završni vikend počneće koncertom Crvene jabuke 28. februara, dok će 1. marta tradicionalno biti održano Suđenje krnevalu, nakon kojeg slijedi koncert neprevaziđenog umjetnika Gibonnija. Festival se zatvara 2. marta uz takmičenje u briškuli i trešeti, a 7. marta održa se popularna trka karića – Karotrc.

"Praznik mimoze je najveća turističko-propagandna manifestacija u regionu tokom zimskih mjeseci, koja okuplja ogroman broj gostiju i donosi pozitivne ekonomske efekte, posebno za turističku privredu", kazu za naš portal iz TO Herceg Novi.

hn-promocija.jpg

Iz Novske turističke organizacije za Trebinje Danas objašljavaju da Herceg Novi i Trebinje ove godine dodatno jačaju svoje veze kroz Sporazum o saradnji turističkih organizacija i bratimljenje gradova, otvarajući prostor za zajedničke promocije i turističke projekte.

Novljani su prošlog vikenda, Karavanom mimoze u Trebinju pozvali Hercegovce i goste na Praznik mimoze.

Organizatori 56. Praznika mimoze su Opština Herceg Novi, Turistička organizacija Herceg Novi i JU "Herceg Fest", uz podršku brojnih sponzora i prijatelja festivala.

Herceg Novi zove – fešta, sunce, more! Ne propustite spektakularnu zabavu, poručuju organizatori.