pozar-deponija-trebinje.png

Gust dim koji je jutros uznemirio Trebinjce, bio je posljedica kontrolisanog paljenja granja, koje je prethodno prijavljeno Teritorijalnoj vatrogasno-spasilačkoj jedinici Trebinje, potvrdio je za ATV komandir Dejan Kašiković.

Oglas

Na lokalitetu Dva Ribara danas je izvršeno kontrolisano paljenje granja, koje je blagovremeno prijavljeno Teritorijalnoj vatrogasno-spasilačkoj jedinici Trebinje. Aktivnost je sprovedena pod nadzorom i nije predstavljala opasnost od širenja požara – rekao je za ATV Dejan Kašiković komandir TVJ.

Iz Teritorijalne vatrogasno spasilačke jedinice apeluju na građane da svako planirano spaljivanje biljnog otpada, granja i drugog gorivog materijala prethodno prijave, te da se dosljedno pridržavaju svih propisanih mjera zaštite od požara.

Posebno podsjećaju da je od 1. juna do 15. septembra na snazi zabrana paljenja vatre na otvorenom prostoru zbog povećanog rizika od izbijanja i širenja požara. U tom periodu svako paljenje vatre može ozbiljno ugroziti živote ljudi, imovinu i prirodna bogatstva Hercegovine.

– Pozivamo građane na maksimalnu odgovornost i saradnju. Prevencija je najefikasniji način zaštite od požara, a jedan nepažljiv postupak može izazvati nesagledive posljedice. Čuvajmo naše šume, imovinu i ljudske živote – poručio je komandir Teritorijalne vatrogasno-spasilačke jedinice Trebinje Dejan Kašiković.