Sara Mijanović osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju u teci na 100m prepone na Evropskim igrama u Češkoj, dok je Srna Danojlić osvojila bronzanu medalju u trci na 60m sa novim ličnim rekordom 08.15 , što je veliki uspjeh za mlade atletičarke i atletski klub "Leotar".

U kvalifikacijama 100m prepone trčalo je 60 atletičarki iz 17 zemalja evrope. Sara Mijanović je trčala 14.81 u kvalifikacijama što je bilo dovoljno da prođe u Finale, i tim rezultatom je oborila rekord Bosne i Hercegovine, i Republike Srpske u kategoriji starijih pionirki, dok je u Finalu eksplodirala i istrčala 14.58 gdje je pomela konkurenciju i trčala brži od rekorda Evropskih igara za stotinku.

Dan prije Sara je trčala trku na 60m, gdje se loše osjećala i istrčala je nešto lošije trku 8.15 što nije bilo dovoljno da prođe u top 8 odnosno Finale A , ali dovoljno da prođe u Finale B grupe (utješna trka) gdje je istrčala 8.00 što bi bilo dovoljno za medalju da je prošla u top 8. Odnosno istrčala je treće vrijeme na evropskim igrama ali je ostala bez medalje.

Srna Danojlić je u trci na 60m osvojila bronzanu medalju, a u njenoj konkurenciji je nastupilo čak 187 atletičarki. Srna je u kvalifikacijama istrčala lični rekord 8.15, što je bilo dovoljno za Finale, dok je u finalu istrčala 8.17 i okitila se Bronzanom medaljom.