Rukometaši Leotara su u Trebinju odigrali fenomenalnu utakmicu i savladali aktuelne prvake, ekipu Izviđača iz Ljubuškog rezultatom 25:24.

Bila je ovo fenomenalna utakmica, koja je opravdala epitet derbija. Od samog starta i jedni i drugi pokazali su čvrstu igru u defanzivi. Nijedna ekipa nije uspjela da napravi rezultatsku razliku na startu, pa smo konstantno imali klackalicu, a Trebinjci su na poluvrijeme otišli sa minimalnom prednošću 12:11.

U punoj dvorani u Bregovima, znalo se da branilac titule, Izviđač neće imati lak posao. Nošeni sjajnim Vladimirom Stankovićem, plavo-bijeli su odlično parirali ekipi iz Ljuboškog.

Ušlo se u dramatičnu završnicu, uspio je Leotar golom Stankovića da izjednači na 24:24, a onda golman plavo-bijelih brani sedmerac Izviđaču i postaje junak utakmice.

U posljednjem minutu meča dijete Leotara i sjajni pivot Đorđe Ratković postiže pogodak koji se na kraju ispostavio odlučujućim, pošto se Leotar u narednom napadu odbranio i došao do velikog trijumfa.

Leotar će u narednom kolu igrati protiv Goražda u gostima, dok će Izviđač dočekati Gračanicu.