turnir-plivanje.jpg

U organizaciji Plivačkog kluba "Leotar" danas je na zatvorenom olimpijskom bazenu "Ana Čučković" otvoren plivački miting, koji se organizuje u znak sjećanja na Anu Čučković

Oglas

Na mitingu učestvuje rekordnih 570 plivača iz 27 klubova iz Srbije, Crne Gore, Hrvatske, Republike Srpske i Federacije BiH na otvaranju četvrtog Memorijalnog plivačkog mitinga "Ana Čučković".

Direktor Plivačkog kluba "Leotar" iz Trebinja Zoran Čučković rekao je novinarima da je ovaj turnir još jedna pobjeda njihove Ane, porodice Čučković, ali i Plivačkog kluba.

Plivanje 3.jpg (741 KB)

"Ovo je pobjeda jedne vizije, ovome smo težili, i danas prvi put imamo 570 takmičara, što je dokaz da Plivački klub "Leotar" ostvaruje ono što je zacrtao", naveo je Čučković.

On je istakao važnost održavanja ovog mitinga, zbog uspomene na njegovu kćerku Anu Čučković koja je osvojila 726 medalja i bila najbolji takmičar u svim kategorijama.

Trener Plivačkog kluba "Budva – budvanska rivijera" Danijela Franeta rekla je novinarima da je zatvoreni bazen u Trebinju fantastičan objekat, da je najveći postotak oborenih crnogorskih rekorda na ovom bazenu i da se uvijek rado vraćaju u Trebinje.

Plivanje 5.jpg (1.15 MB)

Trener Plivačkog kluba "Leotar" Stefan Bjelica rekao je da su očekivanja od turnira velika, ali i odgovornost zbog organizacije ovakvog mitinga.

"Takmičarski se nadamo da ćemo biti visoko konkurentni i osvojiti neku od nagrada, odnosno pehar za prvo, drugo ili treće mjesto", istakao je Bjelica.

Plivanje 4.jpg (707 KB)

Miting je otvorio načelnik gradskog Odjeljenja za omladinu i sport Nenad Kandić koji je u ime Gradske uprave učesnicima poželio dobrodošlicu i uspjeh na turniru.