MANILA- Košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva, pošto je danas u Manili u četvrtfinalu Mundobasketa pobedila Litvaniju rezultatom 87:68 (24:25, 25:13, 24:17, 14:13).

U reprezentaciji Litvanije najbolji je bio Tadas Sedekerskis sa 14 poena, dok je Rokas Jokubaitis dodao 13.

Srbija će u petak u polufinalu Mundobasketa igrati sa pobjednikom meča Slovenija - Kanada, koji je na programu sutra od 14.30 sati.

U drugom četvrtfinalu SP danas od 14.40 sati igraće Italija - SAD. Bolji iz ovog duela sastaće se u drugom polufinalu SP sa pobjednikom meča Njemačka - Letonija, koji je na programu sutra od 10.45 časova.

Srbija je meč sa Litvanijom otvorila poenima Bogdanovića. Litvanija je uzvratila serijom od 5:0, a ova selekcija je u prva četiri minuta pogodila četiri trojke i povela 14:10. Litvanija je dva minuta kasnije imala prednost od 18:12, ali je Srbija serijom od 8:2 stigla do izjednačenja, 20:20. Prva četvrtina je završena vođstvom Litvanije od 25:24. Litvanci su u prvoj četvrtini pogodili pet trojki, a Srbija samo jednu.

"Orlovi" su zaigrali angažovanije na startu druge četvrtine poveli 30:25. Srbija je u 14. minutu povela 34:28, a dva minuta kasnije bilo je 38:31 za izabranike Svetislava Pešića. Uslijedila je trojka Bogdanovića za 41:33. Srbija je prvo poluvrijeme riješila u svoju korist rezultatom 49:38. Bogdanović je u prvom poluvremenu postigao 18 poena.

Litvanija je na početku treće četvrtine smanjila vođstvo Srbije na 49:43, ali je Nikola Jović uzvratio trojkom. Litvanija je u 23. minutu smanjila prednost "orlova" na 52:47. Međutim, Srbija je poenima Bogdanovića, Milutinova i Jovića u 25. minutu došla do vođstva od 62:48. Izabranici Svetislava Pešića su najveću prednost imala u 28. minutu kada je bilo 69:51.

Srbija je u posljednju četvrtinu ušla sa vođstvom od 73:55, a "orlovi" su u 32. minutu poveli 76:55. Prednost Srbije rasla je iz minuta u minut, a u 34. bilo je i 25 poena (82:57) za "orlove". Srbija je potom mirno meč privela kraju i zasluženo je stigla do pobjede.