Ove godine je zbog mjera zaštite od virusa korona izostao uobičajeni kulturno-umjetnički program, a bio je ograničen i broj posjetilaca.
Ministar rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske Duško Milunović istakao je da je posebno bitno da se obilježava godišnjica ove slavne bitke, jer postoje neofašističke snage koje su u posljednje vrijeme ohrabrene.
- Moramo da sa ovih prostora šaljemo jasnu antifašističku poruku, da pričamo o zlu koje je fašizam nanio Evropi i čitavom svijetu - rekao je Milunović.
Spasoje Lubarda sa Cetinja, kome je na Sutjesci poginuo brat Ljubo, kaže da Dolinu heroja redovno posjećuje od 1958. godine.
Poginulim saborcima poklonio se i pukovnik avijacije JNA u penziji Zdenko Duplančić /91/ iz Beograda, inače rodom iz Splita, koji nije učestvovao u Bici na Sutjesci, ali je je kao borac Prve proleterske brigade prošao brojna ratišta.
- Za mene je moja domovina i Bosna i Republika Srpska i sve naše bivše jugoslovenske republike - istakao je Duplančić.
U delegaciji SUBNOR-a Srbije na Tjentište je i ove godine došao i autor spomenika Bitke na Sutjesci devedesetdvogodišnji Miodrag Živković.
- Spomenik je rađen da vječito priča o velikom podvigu partizanskih jedinica. Njegova simbolika je prodor i pobjeda - rekao je Živković.
Vijence i cvijeće na spomen kosturnicu u podnožju spomenika Bitke na Sutjesci položile su delegacije Vlade i Narodne skupštine Republike Srpske, predvođene ministrom Milunovićem, izaslanik srpskog člana Predsjedništva BiH Boško Tomić, načelnik opštine Foča Radisav Mašić, predstavnici SUBNORA Srbije i Srpske, te poštovaoci partizanskog pokreta iz zemalja bivše Jugoslavije.
Napišite svoj komentar!