Tradicionalno, ali ne u svakom pogledu, odbojkaški teren na Kupalištu u Bregovima bio je mjesto okupljanja majstora u bič voleju, odbojci na pijesku, sve popularnijem sportu na ovim prostorima.

Iza svega stoji veliki sportski entuzijasta Bojan Novokmet i njegov tim saradnika koji su i ove godine besprijekorno organizovali ovu manifestaciju koja prevazilazi sportske okvire. Prevazilazi jer postaje brend ne samo u sportu nego u cjelokupnoj turističkoj ponudi grada. Uz podršku sportskih kladionica Bet ole i brojnih sponzora, ali prije svega zahvaljujući ličnoj energiji Bojana i njegove ekipe sve je izgledalo perfektno.

Sve je bilo, „zategnuto i utegnuto pod konac“, nije bilo kašnjenja ni onoga što je bilo karakteristično za neke prošle turnire.

Nakon sjajnih mečeva prvo mjesto osvojio je par iz Novog sada Lozić i Lazić,  koji je u finalu savladao par Osmanović Medan. Treće mjesto pripalo je paru Šormaz i Mirković, a četvrto Huzejroviću i Vujoviću.

Prvoplasirani je dobio i vrijednu novčanu nagradu od 1.500 KM, drugoplasirani 600, trćeplasirani 300 a četvrtoplasirani 100 KM. Tri prvoplasirane ekipe dobile su i pehare i medalje.

Jedna priča je završena a sljedeća je na pragu već narednog vikenda, kada se drugi turnir iz serije održava u Gradišci.

Sada o onoj tradiciji koja nije u svakom pogledu bila to.

Ove godine, izostala je kiša, vjerni pratilac svih prethodnih godina.

Valjda je i ona odlučila da zaobiđe Trebinje i tako nagradi veliki napor organizatora.