Članovi Plivačkog vaterpolo kluba „Leotar“ postigli su izuzetne rezultate na Ljetnom republičkom prvenstvu u plivanju, koje je proteklog vikenda održano u Banjaluci, osvojivši 29 medalja – jednu zlatnu, 19 srebrnih i devet bronzanih.

U kategoriji pionira na 100 metara prsno Stevan Zirojević je osvojio mjesto prvaka Republike Srpske.
Srebrne medalje su osvojili: Sara Ratković u disciplini 50 metara delfin, Lara Pujić u disciplinama 100 i 200 metara prsno i u disciplini 100 metara delfin, Filip Jokanović u disciplini 100 metara leđno, Miloš Ćeranić u disciplinama 50 i 200 metara leđno, 4x100 slobodno i 4x100 mješovito, Helena Jovanović u disciplinama 100 i 200 metara delfin i u disciplini 400 metara mješovito, Stevan Zirojević u disciplinama 200 metara prsno, 4x100 slobodno i 4x100 mješovito, Gojko Janković u disciplinama 4x100 slobodno i 4x100 mješovito, Filip Čolović u disciplinama 4x100 metara slobodno i 4x100 mješovito.
Bronzane medalje su osvojili: Miloš Ćeranić u disciplinama 200 metara mješovito i 4x200 slobodno, Helena Jovanović u disciplini 50 metara delfin, Gojko Janković u disciplini 4x200 slobodno, Stevan Zirojević u disciplinama 50 metara prsno i 4x200 slobodno, Filip Čolović u disciplinama 1.500 metara slobodno i 4x200 slobodno i Sara Ratković u disciplini 50 metara leđno.

Plivači „Leotara“ osvojili su i dva pehara, za treća mjesta u kategoriji mlađih pionira i pionira.
Na ovom takmičenju, koje je organizovao Plivački savez RS, učestvovala su 194 takmičara, iz deset klubova iz Srpske.
Plivački vaterpolo klub „Leotar“ naredni vikend očekuju dva važna takmičenja, Ljetno državno prvenstvo u Banjaluci i revijalno plivačko takmičenje u Nikšiću.