Na utakmici 2. kola EHF Kupa u Letoniji, rukometaši Leotara savladali su domaći Tenaks Dobele rezultatoom 26:29 (11:13).

Trebinjci su prije sedam dana na domaćem terenu pobijedili letonski klub, tako da nastavljaju da igraju Evropu.

Poveo je domaćin golovima Politersa i Pancenka sa 2:0, ali je Tepić smanjio u trećem minutu na 2:1. Gosti preko Stankovića i Milojevića u devetom minutu vode sa 2:4, a golom Dimitrijevića u 15. minutu imaju i plus tri (3:6). Preko Arajsa domaćin u 24. minutu dolazi do izjednačenja 10:10, ali gosti do odlaska na poluvrijeme preko Pavičića (dva gola) i Ratkovića dolaze do 13 golova, a gol za domaćina je dao samo Usans i na odmor se ide sa rezultatom 11:13.

Tokom drugog poluvremena Leotar konstantno vodi, a u 41. minutu je opet plus tri (16:19 i 17:20). Ipak, domaćin u 50. minutu dolazi do 20:20, a kasnije i 21:21 i 22:22, ali tada su se igrači trenera Dragiše Koraćevića odlijepili na plus tri tako da je konačan rezultat 26:29.

Kod domaćina istakao se Veršakovs sa devet golova, dok je kod gostiju uz golmana Kneževića sa osam odbrana, najefikasniji bio Stanković sa šest, te Dimitrijević i Milojević sa po pet golova.