Posjeta turista Trebinju tokom prvomajskih i vaskršnjih praznika bila je izuzetno dobra i nadmašila je očekivanja turističkih radnika jer su u ovaj grad stizali i turisti iz prekookeanskih zemalja, izjavio je danas Srni portparol trebinjske Turističke organizacije Nikola Kokić.
"Bile su ogromne gužve na ulicama Trebinja, a od 30. aprila do 4. maja nije bilo slobodne smještajne jedinice za iznajmljivanje, što govori koliko je Trebinje bilo popularno u tom periodu i inače za turističke posjete", rekao je Kokić.
Prema njegovim riječima, bilo je puno individualnih, porodičnih i grupnih posjeta, a skoro da nije bilo turističke agencije iz regiona koja nije radila aranžmane ka Trebinju.
Očekuje se, kako je rekao, da ovog aprila bude premašena i cifra od 60.000 registrovanih noćenje, koliko je zabilježeno u istom periodu prošle godine, koja je bila veoma uspješna.
"Osim uobičajenih posjeta turista iz regiona u Trebinju je bilo i posjeta turista iz Kine, ali i onih iz prekookeanskih zemalja, Malezije, te zapadne Evrope", naveo je Kokić.
On je naveo da sve to doprinosi velikim očekivanjima od predstojeće ljetne turističke sezone u Trebinju, jer su prvomajski praznici zapravo neformalni početak ljetne turističke sezone u tom gradu.
Kokić je dodao da se očekuje da će ova godina nadmašiti prethodnu, takođe, uspješnu godinu kada je u pitanju turizam u Trebinju.
Napišite svoj komentar!