- U toj pozorišnoj predstavi u njihovoj koreografiji nema mjesta za Srbe, osim za one rijetke predstavnike srpskog naroda koji su vjerno služili njihovoj bošnjačkoj BiH u periodu od 1992. do 1995. godine - kategoričan je Radanović.
On tvrdi da su Srbi i sve što je podsjećalo na antifašizam i antifašističku borbu pometeni sa ulica Sarajeva, a Bošnjaci se trude da prikažu svoj antifašistički karakter, iako je svima potpuno jasno da su mnogi od njih, tada muslimani, masovno učestvovali u ustaškom pokretu boreći se za zloglasnu Nezavisnu Državu Hrvatsku.
- Tačno 151 ulica i trg koji je asocirao na antifašizam sada su u Sarajevu dobili nove nazive, a ta nova imena i nazivi uglavnom su osmanskog ili muslimanskog porijekla - istakao je Radanović.
Samo u Federaciji BiH obilježava se 25. novembar kao takozvani dan državnosti, što se u Republici Srpskoj već duži niz godina doživljava kao jasna namjera političkog Sarajeva da se apsolutno diskriminiše srpski narod, kao jedan od tri konstitutivna naroda u BiH.
U zgradi Predsjedništva BiH svake godine povodom takozvanog dana državnosti BiH bude upriličen prijem, kojem su domaćini bošnjački i hrvatski članovi, ali nikad nijedan član Predsjedništva BiH iz Republike Srpske nije prisustvovao tom događaju.
Parlamentarna skupština BiH nikada nije usvojila zakon o praznicima na nivou BiH.
Federalno Ministarstvo rada i socijalne politike saopštilo je da 25. novembra državni organi, preduzeća i druga pravna lica neće raditi.
Za razliku od FBiH, u Republici Srpskoj se ovaj dan ne slavi i radni je dan.
Napišite svoj komentar!