Srpska žurka u Manili i dalje traje: "Orlovi" u finalu SP
Košarkaši Srbije plasirali se u veliko finale Mundobasketa. Bilo je to novo remek djelo Svetislava Pešića i njegovih izabranika koji su u polufinalu srušili moćnu Kanadu 95:86. Završilo je, tako da će “orlovi“ u nedjelju igrati za svjetsko zlato i protiv pobjednika iz meča Njemačka - SAD.

Pogledajte tok utakmice po četvrtinama.

Četvrta četvrtina

Odlučujućih 10 minuta je krenulo krađom lopte neumornog Avramovića za velikih 77:63, a onda za erupciju svih Gudurić zabija za 80:63, velikih plus 17. Nastavljena je rapsodija srpskog tima nakon poena Davidovca (82:65). Srbija je bila pred velikom pobjedom.

U 33. minuti Avramović pogađa, ali uzvraća Beret za 71:84,da bi nezaustavljivi vratio na plus 15 (86:71). Pet minuta do kraja Kanađani su spustili na minus 10 (76:86), ali onda Bogdanović pokazuje klasu i vraća na plus 12 (88:76), a onda Bogdanović novom trojkom stavlja tačku na i (91:76). Do kraja Kanada nije imala snage da se vrati u meč.

Bogdanović je bio najefikasniji sa 23 poenom, Milutinov i Dobrić su dodali po 16, a Gudurić 12. Vrijedi spoemenuti učinke Avramovića (10) i Nikole Jovića (8).

Treća četvrtina

Rezultat uoči posljednjih 10 minuta je 75:63 za Srbiju.

Drugi dio je počeo trojkom Bruksa (42:52). Nakon dvije minute, Nikola Jović je postigao prve poena (54:42), ali je Bruks onda zabio novu trojku (45:54). U 24. minuti Bruks dobija četvrtu ličnu grešku, a Bogdan pogađa bacanja za 55:45. U 25. minuti Beret smanjuje na 47:55, a onda Nikola Jović izmišlja poene uz prekršaj (57:47).

Mučila se Srbija u napadu, ali je pronalazila rješenje. Dobrić je bio dobar. Četiri minute do kraja četvrtine Srbija je imala 63:54 poslije novih poena Nikole Jovića koji se takođe razigrao. Dvije minute do kraja Milutinov uz prekršaj pogađa veoma važne poene za 68:58. U finišu Gudurić i Marinković pogađaju važne trojke za velikih 75:62, a onda je Pešić je zaradio tehničku grešku.

Nakon treće četvrtine rezultat glasi 75:63. Dobrić je sjajan sa 16 poena, koliko ima i Bogdanović, dok je Milutinov na 14.

Druga četvrtina

Srbija nakon prvog poluvremena vodi protiv Kanade sa 52:39.

Kanađani su drugi period otvorili trojkom Dorta (18:23), ali odmah na drugoj strani uzvraća Gudurić (26:18), ali odmah naredni napad Aleksander Voker opet pogađa za tri (21:26). U 12.minuti Gudurić koji je vezao pet poena dobija treću ličnu grešku.

U 13. minuti Bogdan pogađa novu trojku za 31:23. Ponovo je Srbija zategla odbranu, Kanađani su bili sve nervozniji. U 15. minuti Srbija prvi put ide na dvocifrenu prednost (33:23). Srbija je igrala pametno. U 16. minuti rezultat je bio 36:28. U 17. minuti sudije ne sviraju treći faul Gildžesu-Aleksanderu, a onda Beret pogaša za tri (33:38), ali Ognjen Dobrić odgovara trojkom za plus 8 (41:33). Dvije minute do kraja Milutinov zakucava za novih plus 10 (45:35).

Sjajan finiš srpskog tima, Kanađani su bili u nokadaunu nakon treće lične greške Gildžusa Aleksandera i tehničke za klupu Kanade.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 52:39 . Bogdanović je imao 15 poena, Dobrić 10, a Milutinov 11 poena.

Prva četvrtina

"Orlovi" nakon prvih 10 minuta vode 23:15.

Srbija je fantastično otvorila susret, povela je sa 8:1 uz trojke Bogdanovića i Dobrića, ali Kanada onda pravi seriju od 8:0. Od tada su se ekipe smjenjivale u vođstvu. U ranoj fazi utakmici Šej-Gildžus Aleksander je napravio dvije lične i morao je van parketa.

U 7. minuti je rezultat glasio 15:13 za Srbiju nakon ofanzivnog skoka Bogdanovića. Uslijedila je nova kontra, Nikola Jović je pogodio za 17:13. Kanađani su bili u problemima u tim trenucima. Bogdanović u 8. minuti pogađa bacanja i to je bilo plus 6 za “orlove“ (19:13).

U 9. minuti Srbija ima 21:13 nakon kontre Avramovića. Fantastičan početak srpskog tima. Nakon prvog perioda Srbija vodi sa 23:15.

Bogdanović ima 8 poena, Dobrić 5, a Nikola Jović i Avramović po 4.