Košarkaši „Leotara“ pobijedili su večeras na svom terenu ekipu „Student-Igokee“ rezultatom 93:81, po četvrtinama 27:16, 25:16, 22:15 i 19:34, u susretu 22. kola Prve muške lige Republike Srpske.

U utakmici koja je zbog obaveza gostujuće ekipe odigrana ranije od utvrđenog rasporeda, Trebinjci su zabilježili svoju treću prvenstvenu pobjedu u samo četiri dana – nakon trujumfa u subotu protiv „Varde“ u redovnom kolu i u ponedjeljak protiv „Radnika“ u zaostalom susretu.

Gosti iz Laktaša pružali su dostojan otpor samo tokom prvog perioda utakmice, nakon čega tim Dražena Šegrta preuzima sve konce igre u svoje ruke, iz minuta u minut povećava prednost, koja je krajem treće četvrtina dostigla i maksimalnih +29.

Boljom igrom u posljednjem periodu igre ekipa „Student-Igokee“ ipak je uspjela izboriti dostojniji poraz.

Kod „Leotara“ Šakotić je postigao 17, a Ninković, Milidragović i Damjanović po 13 poena.

Za vikend Trebinjci gostuju u Zvorniku ekipi „Drine-Principa“, što će biti i njihova posljednja utakmica u regularnom dijelu prvenstva, pred razigravanje za titulu prvaka Srpske.