novac-brojanje.jpg

Ministar finansija Republike Srpske Zora Vidović najavila je novo povećanje penzija već u avgustu.

Oglas
"U januaru smo penzije povećali za 6,45 odsto, a sada planiramo povećanje od avgusta za još 3,55 odsto kako bismo došli do ukupnog povećanja od 10 odsto, koliko su rasle i plate", rekla je Vidovićeva.

Osim toga, napominje ona, penzionerima će biti isplaćena i jednokratna pomoć.

 
"Predvidjeli smo jednokratnu naknadu od 80 KM za penzionere koji imaju penziju iznad prosjeka i 120 KM za one sa nižim penzijama", navela je Vidovićeva.

Vidović je izjavila da su rebalansom budžeta obezbijeđena znatno veća sredstva za penzionere, borce, porodice sa djecom i korisnike socijalnih prava, te poručila da će sve obaveze biti izmirivane redovno i bez kašnjenja.

Vidovićeva je istakla da Republika Srpska godinama unazad nije kasnila sa isplatom plata, penzija i drugih davanja.