Slika (5).jpg

Vaterpolo prvenstvo Bosne i Hercegovine za mlađe juniore donijelo je pet izuzetno uzbudljivih kola i potvrdilo je snagu nekoliko ekipa, s posebnim fokusom na dramatičnu borbu za prvo mjesto. Turnir, održan u Sarajevu od 28. do 30. novembra 2025. godine, predstavio je mlade talente iz šest klubova.

​Dominacija i Zakuhtala Trka za Titulu

​Nakon pet odigranih kola, tabela je pokazala izuzetnu izjednačenost u vrhu. Prva dva mjesta dijele ekipe sa maksimalnim brojem bodova, dok je trećeplasirani klub tek korak iza.

Iako su VK Invictum i VK Leotar okončali turnir sa istim brojem bodova (po 12), ekipa Invictuma je zasluženo zauzela prvo mjesto na tabeli. Odluka o pobjedniku pala je na osnovu pravila međusobnog omjera, gdje je Invictum ostvario bolji rezultat u direktnom duelu sa Leotarom, čime je ekipa iz Trebinja smještena na visoko drugo mjesto.

​Leotar: Snaga, Efikasnost i Ključni Dupli Program

​Ekipa VK Leotar iz Trebinja pokazala se kao jedan od najdominantnijih timova Prvenstva, demonstrirajući izuzetnu efikasnost i fizičku spremnost, što potvrđuju i njihovi rezultati:

​1. Kolo: Leotar 10 – 6 VK Borac

​3. Kolo: Leotar 17 – 7 HVK Jadran Neum

​4. Kolo: Leotar 13 – 5 VK Torpedo

  1. Kolo: Leotar 14 - 8 Banja Luka

Poraz u 2. kolu od VK Invictum 11:8

  1. VK Invictum 12
  2. VK Leotar 12
  3. VK Banja Luka 11
  4. VK Torpedo 6
  5. VK Borac 4
  6. VK Jadran Neum

Naš tim je bio u sastavu - Vukašin Djuric, Vasilije Đuzelović, Milan Bajčetić, Stefan Miladinović, Pavle Bašić, Zarije Miladinović, Andrej Milivojević, Nemanja Đerković, Vladan Lojpur i Dimitrije Mirdinja. Treneri Ekipe Nikola Lješković i Luka Šupić- saopšteno je iz ovog kluba.