Narodni poslanik Nebojša Vukanović već godinama gradi političku karijeru na stalnim napadima, dramatičnim izjavama i javnom likovanju nad svim problemima Republike Srpske. Uvijek protiv vlasti, često protiv opozicije, a ponekad čini se i protiv samog sebe.
Prije nekoliko mjeseci, nakon presude predsjedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku, lider Liste za pravdu i red odmah je poručio da će njegova stranka izaći na izbore i predložio da se opozicija okuplja oko zajedničkog kandidata za predsjednika Republike Srpske.
Samo nekoliko dana kasnije, kada je SDS objavio da će njihov kandidat biti Branko Blanuša, Vukanović je izjavio da je „dva dana zvao ljude u SDS-u“, ali da „niko nije znao“ ko će biti kandidat. Iz njegovih reakcija stiče se utisak da je očekivao drugačiji ishod, kao da je Blanušina kandidatura iznenada promijenila pravila igre, i da mu ova odluka, barem u prvi mah, nije bila po volji. Nedugo zatim, na svom blogu je pisao da je Blanuša doživio debakl u TV duelu sa Lukom Petrovićem.
Potom je, kao i mnogo puta do sada, oštro udario po svojim političkim saborcima. „Ne vjerujem ni papcima u opoziciji“, napisao je na blogu, dodajući da opoziciji više štete „oni koji sjede na dvije stolice“ nego sama vlast.
„Mislim da je vrijeme da SDS jasno kaže da li ih Stanivuković ucjenjuje da dobije podršku na izborima. Ako na to pristaje najstarija stranka u Republici Srpskoj, ja neću. Nisi podržao Blanušu – nisi dio opozicije“, poručio je Vukanović.
Njegove izjave su glasne, poruke oštre, ali ostaje nejasno kome takvo ponašanje na kraju najviše koristi. Ni s kim, a protiv svih, a kome ovo zapravo ide u korist?
Napišite svoj komentar!