Na Ljetnom državnom prvenstvu BiH, održanom ovog vikenda u Sarajevu, članovi Plivačkog vaterpolo kluba „Leotar“ osvojili su devet medalja – tri zlatne, dvije srebrne i četiri bronzane.

U prvom dijelu prvenstva Miloš Ćeranić osvojio je zlatnu medalju u disciplini 50 metara delfin, čime se plasirao u „C“ finale i u disciplini 50 metara delfin postao viceprvak države u svojoj kategoriji.

U disciplinama 50 metara slobodno i 100 metara delfin okitio se bronzanim medaljama, gdje je isplivao vrijeme za ulazak u „C“ finale u obje discipline i u finalnom dijelu osvojio bronzanu medalju u disciplini 50 metara slobodno.

Sara Ratković postala je prvak države u disciplinama 100 metara leđno i 400 metara mješovito, viceprvak države u disciplini 50 metara leđno, a bronzanu medalju osvojila je u disciplini 200 metara leđno.

Veljko Jovanović isplivao je svoja lična vremena, a u pojedinim disciplinama oborio je lične rekorde, plasirajući se direktno u “B“ finale u disciplinama 100 i 200 metara leđno.

Na prvenstvu su učestvovala 22 kluba iz Bosne i Hercegovine, sa 290 plivača.

Pred plivačima „Leotara“ su nova takmičenja – plivački mitinzi u Nikšiću, Mostaru, Jagodini, Podgorici i Trebinju.