Za MVEP je, kako se navodi, ovakva odluka Gradske upave i gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića neprihvatljiva Kako se dodaje Tepić je “1991. godine raznio skladište oružja u Bjelovaru”.
Iz MVEP navode da se ovom odlukom “veliča teroristički čin osobe koja je tokom veliko srpske agresije na Republiku Hrvatsku, u samoubilačkoj akciji svjesno uzrokovala smrt velikog broja hrvatskih branitelja i civila, kao i ogromna materijalna razaranja Grada Bjelovara”.
– A takvom odlukom se gradske vlasti Banjaluke bez ikakve sumnje poistovjećuju s tom zločinačkom velikosrpskom politikom. Uz to, ovaj neprihvatljivi čin gradskih vlasti Banjaluke dodatno nas udaljuju od procesa izgradnje povjerenja i razvoja dobrosusedskih odnosa – stoji u saopštenju hrvatskog MVEP.
Navodi se da je protestnu notu Ministarstvu BiH uputio ambasador Hrvatske u Sarajevu.
Spomen ploča majoru Milanu Tepiću otkrivena je u subotu u Banjaluci u ulici koja nosi njegovo ime.
Spomen-ploču su svečano otkrili gradonačelnik Draško Stanivuković i Aleksandar Tepić, sin Milana Tepića.
Stanivuković je tom prilikom istakao da će se “o Tepićevom posljednjem danu pričati se dok je srpskog naroda, te da na njegovu herojsku odluku mogu biti ponosni svi vojnici, a na njegovu hraborst čitav naš narod”.
Major Tepić (34) je tokom ratnih dešavanja digao u vazduh sebe i skladište municije, jer nije želio da ono padne u hrvatske ruke.
+Tepićeva posljednja rečenica bila je: “Jednom ljudi daju riječ, ona ostaje ili se pogazi. Ja sam dao riječ da ću da branim ovu zemlju ako joj bude teško.”
Napišite svoj komentar!